مرکز نماشویی تهران راپل

یکی از خدماتی که توسط شرکت تهران راپل به مشترکین عزیز ارائه می شود شست و شوی سنگ نما ساختمان می باشد.شما از سراسر شهر تهران در صورتکه قصد شست و شوی نمای ساختمان خود را دارید می توانید با شرکت تماس گرفته و سفارش خود جهت شست و شو و تمیز نمودن نمای ساختمان خود را اعلام کنید.

شست و شوی نما از آنجاییکه در زیباسازی ساختمان شما تاثیز بسیار زیادی دارد با توجه به توع سنگ ساختمانی شما باید هر چند وقت و یا هر چند سال یکبار صورت گیرد.

همکاران ما در شرکت تهران راپل بهترین خدمات در زمینه شست و شو نمای خانه و یا آپارتمان و ساختمان شما ارائه می دهند. همکاران ما با سالها سابقه در زمینه شست و شوی نما با استفاده از بهترین مواد مصرفی جهت ارائه بهترین کیفیت نماشویی در اسرع وقت در محل شما حضور یافته و بهد از بازدید از ساختمان شما سریعا به شروع به انجام خدمات شست و شو می کنند.

حتما قبل از اعزام کارشناس شما می توانید اطلاعاتی از ساختمان خود ازجمله سنگ نمای ساختمان خود و همچنین تعداد طبقات ساختمان در اختیار کارمندان شرکت قرار داده با نفر اعزامی با داشتن اطلاعات اولیه در محل حضور سافته و صورت عدم وجود مشکل و به همراه داشتن تجهیزات کار خود در زمینه شست و شوی نما را انجام دهد.

نماشویی یا شست و شوی نما چیست؟

نماشویی یا شست و شوی نما عبارت است از تمیز کردن شیشه ها و دیگر قسمت های نمای ساختمان ها و سازه های شهری. در این تعریف، نمای ساختمان می تواند شامل سازه ی اصلی نما، بخشی از طراحی معماری نما یا یکی از عناصر تأمین کننده ی نور ساختمان مانند پنجره ها باشد. این کار می تواند به شیوه های مختلف اعم از دستی و یا به وسیله ی ابزارهای مختلف شست و شو و دسترسی انجام بگیرد.

موارد استفاده از نماشویی کدامند؟

نمای ساختمان ها با توجه به عوامل مختلفی ممکن است نیاز به شست و شو و پاکسازی داشته باشند. در بسیاری از موارد پس از به انجام رساندن و پایان پروژه های عمرانی در ساختمان های نوساز، آثار و بقایای مصالح استفاده شده مثل سیمان روی سنگ ها باقی می ماند و چهره ی زشت و ناپسندی به نمای ساختمان می دهد.

همچنین با وجود آلاینده های موجود در هوا، گرد و غبار، دود و نیز کاهش کیفیت سنگ ها در طول زمان، ضرورت نماشویی ساختمان بیش از پیش احساس می شود چراکه عوامل یاد شده باعث شکننده شدن سنگ ها و در نهایت ترک خوردن یا از بین رفتن آنها در طول زمان می شوند که این موضوع حتی می تواند خطر سقوط سنگ ها و در نتیجه آسیب های جانی و مالی برای ساکنان و عابران را افزایش دهد.

از طرفی نیز ساختمان هایی در شهر وجود دارند که نیاز مداوم به شست و شوی نمای خود دارند و پاکیزگی آنها از ضروریات است و تمیز بودن و ظاهر زیبای آنها می تواند در دیدگاه مردم نسبت به آنها تأثیر بسزایی داشته باشد، مثل بیمارستان ها، هتل ها، مراکز تفریحی، مراکز خرید و …

انواع نماشویی

به طور کلی برای نماشویی ساختمان ها از روش های مختلفی استفاده می شود که عبارتند از:
– نماشویی با استفاده از داربست
– نماشویی با استفاده از کمربند محافظ
– نماشویی با بکارگیری طناب
گفتنی است هر کدام از روش های گفته شده مزیت ها و خطرات خودشان را دارند اما استفاده از روش نماشویی با بکارگیری طناب می تواند هزینه و زمان کمتری را نسبت به دیگر روش ها به خود اختصاص دهد و از این حیث مقرون به صرفه تر باشد.

نماشویی بدون استفاده از داربست

در روش شست و شوی نما بدون داربست، ارتفاع و تعداد طبقات ساختمان اصلاً اهمیتی ندارد. نماشویی بدون داربست می تواند ساختمان شما را با هر ارتفاع و تعداد طبقه ای و به بهترین شکل و کیفیت ممکن نماشویی کند و جلوه ی زیبایی را به آن بدهد.
در این روش فرد متخصص و مجرّب برای کار در ارتفاع با استفاده از طناب و وسائل ایمنی مورد نیاز و همچنین به وسیله ی ابزارهای شست و شوی مناسب عمل پاکسازی و نماشویی ساختمان را انجام می دهد.

برای مطالعه مقاله در مورد پیچ و رولپلاک نما کلیک کنید!

روش های شست و شوی نما

شست و شوی نما برای انواع مختلف نما به صورت های متفاوتی انجام می شود. برای مثال شست و شوی نماهای سیمانی با شست و شوی نماهای کامپوزیت و همچنین شست و شوی نماهای آجری با سنگ های تیشه ای متفاوت هستند.
اما به طور کلی روش های زیر با توجه به نوع نمای ساختمان برای شست و شو به کار گرفته می شود:
– شست و شو به وسیله ی آب: در نماهایی که جرم و کثیفی زیادی وجود ندارد، تنها با استفاده از آب می توان عمل نماشویی را انجام داد.

شست و شو با استفاده از آب و سیلیس:

روشی است که برای از بین بردن جرم ها و لکه های سخت به کار برده می شود.

اسید شویی:

در این روش از اسید، برای از بین بردن ماسه شسته و تمیزی برخی از سنگ ها همچون گرانیت استفاده می شود.

ابزارهای و مواد مورد استفاده در نماشویی

برای عمل نماشویی از ابزار و مواد مختلفی با توجه به نوع مواد به کار رفته در نما استفاده می شود:

ابر خیس و تی لاستیکی: در این روش نما یا قسمتی از آن (مثل شیشه) را با استفاده از ابر یا پارچه ی حوله ای که به محلول آب و شوینده آغشته شده است، می شویند و آب کثیف باقیمانده را با تی لاستیکی مخصوص از روی سطح مورد نظر پاک می کنند.

کرباس و پارچه ی آستری: یکی از روش های ساده و ابتدایی است که در آن غبار و کثیفی ها با یک دستمال نمدار زدوده می شود سپس با استفاده از کرباس نرم روی سطح را پاکیزه می گردانند.

واترجت: این دستگاه آب را با فشار بالا از درون مخزن خود به بیرون هدایت می کند و به وسیله ی کارتکی مخصوص موجب پاکسازی و لایه برداری سطح نمای مورد نظر می شود.

پولیش: پولیش نوعی مواد شیمیایی است که در پایان عمل شست و شو با دستگاه واتر سندبلاست استفاده می شود تا کیفیت نمای ساختمان را افزایش دهد.

واتر سندبلاست: عبارت است از دستگاه پاشنده ی سیلیس و دیگر ذرات ساینده به همراه آب با فشار بسیار زیاد. از این روش برای از بین بردن یک لایه ی جرم از کثیفی و در موارد دیگر، رنگ سطح مورد نظر در نمای ساختمان استفاده می شود.