پیچ و رولپلاک نما بخشی از خدمات ترمیم و بازسازی نمای ساختمان است در این روش با استفاده از پیچ و رولپلاک سنگ های آسیب دیده نمای ساختمان را که بر اثر عوامل مختلفی آسیب دیده اند ترمیم و یا جایگزین می کنند.

به عبارتی دیگر خدمات پیچ و رولپلاک نما به منظور حفظ و نگهداری سنگ های نمای ساختمان در برابر عوامل آسیب رسان  ارائه می گردد در این روش سنگ های نما با پیچ به بتن پشتش رولپلاک می شود.

خدمات پیچ و رولپلاک نما توسط شرکت های مختلفی در استان تهران و البرز ارائه می گردد. با این وجود شرکت کار در ارتفاع تهران راپل به عنوان پیشرو در ارائه خدمات تخریب و ترمیم نمای ساختمان به خصوص پیچ و رولپلاک نما در استان تهران و البرز است.

سابقه طولانی و کیفیت بالای خدمات و استفاده از متریال عالی همگی باعث شده است این شرکت به عنوان پیشگام در حوزه خدمات تخریب و ترمیم نما علی الخصوص پیچ و رولپلاک نما  شناخته شود.

توجه

در بخش زیر ویدئو از نحوه پیچ و رولپلاک سنگ نمای ساختمان توسط متخصصان ما قرار گرفته است. با مشاهده این فیلم با صفر تا صد پیچ و رولپلاک نما آشنا شوید.

 

 

پیچ و رولپلاک نما

پیچ و  رولپلاک نما یکی از خدمات مهم در زمینه حفظ و نگهداری  نمای ساختمان است در این روش با استفاده از دریل و پیچ و رولپلاک سنگ های نما را محکم و مانع از سقوط سنگ های نما می شویم.

چرا سنگ های نمای ساختمان را پیچ و رولپلاک میکنند؟

سقوط سنگ های نما میتواند با حوادث و خسارت های جبران ناپذیری همراه شود به نظر می رسد پیشگیری از بروز حوادث ناشی از سقوط سنگ از نمای ساختمان مهمترین دلیل برای پیچ و رولپلاک سنگ های نمای ساختمان باشد.

علاوه بر این با خدمات پیچ و رولپلاک نما  می توان از سنگ در برابر بسیاری از عوامل مخرب (عوامل فرسایشی) محافظت نمود و بر طول عمر سنگ های نما افزود.

به طور کلی سنگ های نما در این روش با استفاده از دریل سوراخ به وسیله پیچ و رولپلاک متناسب با سنگ های نمای ساختمان است به بتن پشت سنگ رولپلاک می شوند

هدف از پیچ و رولپلاک نمای ساختمان چیست؟

در اجرای عملیات ساختمانی پیچ و رولپلاک نما اهداف مشخصی دنبال می شود که به صورت کوتاه آنها را نام می بریم.

 • حفظ و نگهداری سنگ های نما
 • پیشگیری از ریزش و یا سقوط سنگ های نما
 • ترمیم و جایگزین کردن سنگ های آسیب دیده

از چه روش های برای اجرای پیچ و رولپلاک نما استفاده می شود؟

به طور کلی برای اجرای پیچ و رولپلاک نما بر روی سنگ های نمای ساختمان از روش های مختلفی مانند نصب داربست، نصب کلایمر، و یا طناب استفاده می شود ما در اینجا این روش ها را به دسته کلی تقسیم می کنیم.

 • پیچ و رولپلاک نما با داربست: شامل هر گونه سازه ای (فلزی و یا چوبی) است که به منظور دست یابی به نقاط غیر قابل دسترس استفاده می شد.
 • پیچ و رولپلاک نما بدون داربست: شامل روش های است که از طناب به عنوان جایگزین داربست برای کار بر روی نمای ساختمان استفاده می شود.

ما از چه روشی استفاده می کنیم؟

شرکت کار در ارتفاع تهران راپل ارائه دهنده خدمات نما بدون نیاز داربست  به خصوص پیچ و رولپلاک نما در استان تهران و کرج است. ما برای ارائه خدمات خود از طناب به عنوان جایگزین مناسب و ایمن برای کار بر روی نمای ساختمان استفاده می کنیم.

خدمات پیچ و رولپلاک نما در شرکت تهران راپل

شرکت تهران راپل ارائه دهند انواع خدمات نما در زمینه های مختلف از جمله ترمیم و بازسازی نما، نورپردازی و نقاشی نما بدون نصب داربست است.

پیچ و رولپلاک ابزار بسیار مناسبی برای پیشگیری از بروز حوادث ناشی از سقوط سنگ های نمای ساختمان است. سقوط سنگ از نمای ساختمان یک امر غیر قابل پیشبینی است پس با پیشگیری از بروز حوادث ناشی از سقوط سنگ با استفاده از پیچ و رولپلاک مناسب، حوادث پیشرو را به صورت صحیح مدیریت نمایم.

مجموعه کار در ارتفاع تهران راپل ارائه دهنده ی خدمات ترمیم و بازسازی نمای ساختمان بدون نیاز داربست در تهران و کرج است. این مجموعه با سابقه طولانی بیش از یک ده فعالیت در این زمینه می تواند انتخاب مناسبی برای شما عزیزان باشد. شما می توانید با تماس با کارشناسان ما از نرخ خدمات بدون داربست علی الخصوص قیمت پیچ و رولپلاک نما مطلع شوید.

پیچ و رولپلاک نما شرکت تهران راپل

شرکت کار در ارتفاع تهران راپل مجری خدمات پیچ و رولپلاک نما در استان تهران و البز است. این مجموعه با انتخاب بهترین پیچ (پیچ های گالوانیزه تایوانی) و رولپلاک های موجود در بازار سعی در ارائه خدمات با کیفیت بالا به مشتریان خود دارد.

قیمت پیچ و رولپلاک نما

برای کسب  اطلاع از نرخ یا قیمت پیچ و رولپلاک نما ساختمان خود می توانید با ما تماس گرفته و برای مشاوره و بازدید از نمای ساختمان خود از کارشناسان ما وقت بگیرید و یا اینکه می توانید با ارسال عکس از نمای ساختمان خود برای کارشناسان ما از طریق یکی از شبکه های اجتماعی شرکت تهران راپل در  کوتاه ترین زمان ممکن از نرخ خدمات ترمیم و بازسازی سنگ های نمای ساختمان خود مطلع شوید.

قیمت مناسب پیچ و رولپلاک نما با طناب

قیمت پیچ و رولپلاک نما با طناب نسبت به سایر روش های مشابه برای محکم کردن سنگ های نما از نرخ کمتری برخودار است. این روش نسبت به روش های مشابه از سرعت بالا تری در اجرا و نصب پیچ رولپلاک برخوردار بوده و در نتیجه باعث صرفه جویی در زمان و هزینه های شما عزیران می شود.

قیمت پیچ و رولپلاک نما در شرکت تهران راپل

از ویژگی شرکت کار در ارتفاع تهران راپل قیمت مناسب خدمات نما علی الخصوص قیمت پیچ و رولپلاک نما است. ما با استفاده از طناب و تکنیک های دسترسی با طناب به ارائه انواع خدمات مقاوم سازی و اسکوپ سنگ های نمای ساختمان می پردازیم. سیستم دسترسی با طناب این امکان را به ما می دهد که با صرف زمان کمتر و سرعت بالاتر به ارائه خدمات پیچ و رولپلاک نما بپردازیم در نتیجه باعث کاهش هزینه اجرا و نصب پیچ و رولپلاک می شود.

سیتسم دسترسی با طناب 

سیستم دسترسی با طناب از ترکیب تکنیک های کوهنوردی، طناب و ابزارهای ایمنی کار در ارتفاع شکل گرفته است. این روش نشان داده است که جایگزین مناسبی برای سایر روش کار در ارتفاع است و کاربرد بیسیار زیادی در بخش صنعت و بخش ساختمان دارد.

پیچ و رولپلاک نما یک وسیله کاربردی

سقوط سنگ های نمای ساختمان می تواند باعث بروز حوادث بسیار خطرناک و جبران ناپذیری شود بر طبق قانون اساسی کشور در صورت بروز حادثه به دلیل سقوط سنگ از نما چه دانسته باشد و چه ندانسته مالک مسئول بود و می بایست خسارت وارد شد را جبران نماید. پیچ و رولپلاک نما کردن سنگ های نمای یک روش مناسب برای پیشگیری و مدیریت حوادث ناشی از سقوط سنگ های نمای ساختمان است.

پیچ و رولپلاک: ابزار مناسب برای کار

پیچ و رولپلاک یک وسیله کاربردی و مناسب برای محکم کردن سنگ های نما ساختمان است. استفاده از این ابزار در سال های اخیر و با گسترش ساختمان های سنگی افزایش زیادی داشته و جایگیزین مناسبی برای روش های مشابه به منظور اسکوپ سنگ های نمای ساختمان است.

برای پیشگیری  بر اثر عوامل مختلفی سقوط کنند و باعث بروز حوادث ناگوار شود. پیچ و رولپلاک  می تواند به عنوان یک ابزار مناسب برای پیشگیری از بروز حوادث ناشی از سقوط سنگ های نمای ساختمان شناخته می شود. پیشگیری همیشه بهتر از درمان است.

پیچ و رولپلاک نما با طناب یک روش بسیار مناسب و ایمن برای تثبیت سنگ های نمای ساختمان است.

پیچ و رولپلاک نما با طناب: از ایمن ترین و مقرون به صرفه ترین روش های اسکوپ سنگ های نمای ساختمان است.

درباره پیچ و رولپلاک نما با طناب

پیچ و رولپلاک نما با طناب روش بسیار مناسب و جایگزین قوی برای روش های مشابه مانند پیچ و رولپلاک نما با داربست است. این روش طبق استاندارد های ایمنی(HSE) از ایمنی بسیار بالای نسب به روش های مشابه موجود برخوردار است. از ویژگی های اساسی کار با طناب می توانیم به موارد زیر اشاره نمایم.

 • این روش نسب به سایر روش ها با محیط زیست بسیار سازگار است و در نتیجه کمترین آسیب را به محیط وارد میکند.
 • افراد مشغول در این حرفه همگی از تخصص و مهارت بسیار بالای برخوردار هستند و شما با خیال آسود می توانید کار خود را آنها واگذار نماید.
 •  دقت و ایمنی بالا در ارائه خدمات جز جدایی ناپذیر این روش است و نبست به سایر روش های موجود بسیار امین تر است.
 • سرعت بالا در ارائه خدمات یکی دیگر از خصوصیات این روش است که می تواند در زمان و هزینه شما صرفه جویی نماید

خدمات جانبی پیچ و رولپلاک نما با طناب 

در این بخش با خدمات جانبی پیچ و رولپلاک نما با طناب که ممکن است در طول مدت اجرا و نصب پیچ و رولپلاک مورد استفاده قرار بگیرد آشنا می شویم.

 • ترمیم و بازسازی نما: ترمیم و بازسازی سنک های نما ساختمان یکی از خدمات مهم ما در زمینه حفظ و نگهداری نمای ساختمان در بلند مدت است.
 • بتونه و بندکشی نما: بتونه و بندکشی سنگ های نما یکی از خدمات مهم ما است و مناسب ساختمان های قدیمی با سنگ های آسیب دیده است.
 • بازرسی و تعویض: بازرسی و تعویض پیچ های قدیمی بعد از چند سال یکی از مهم ترین روش های حفظ و نگهداری سنگ های ساختمان است.

وظیفه اصلی در ارائه خدمات پیچ رولپلاک نما

تیم فنی مجموعه کار در ارتفاع تهران راپل وظیفه خود می داند تمام اطلاعات فنی و نظری لازم درباره نحوه اجرای عملیات پیچ و رولپلاک نمای را به صورت کامل در اختیار مشتریان و کاربران گرامی خود قرار دهد.

هدف تیم فنی پیچ و رولپلاک نما تهران راپل پیست؟

هدف بخش فنی پیچ و رولپلاک نما شرکت تهران راپل معرفی کامل مراحل اجرای عملیات رولپلاک سنگ نمای ساختمان با استفاده از طناب است. پیچ و رولپلاک به عنوان بهترین روش برای اسکوپ سنگ   های نمای ساختمان پس از ریزش است.

مهم ترین بخش های عملیات رولپلاک سنگ نما کدامند؟

 • بررسی جنس و قطر سنگ نما (از طریق مشاهد عکس یا بررسی نمای ساختمان توسط کارشناس)
 • انتخاب مناسب ترین پیچ و رولپلاک ( با توجه به مرحله یک و پس از بررسی سنگ های نما و تعین محل های خطرناک)
 • ایمن سازی نمای و محیط کارگاه (با برگزاری جلسه بین کادر و کارفرما و علامت گذاری قسمت های خطرناک نما و همچنین قزنطینه محیط پای کار با نوار)
 • اجرای عملیات محکم سازی نما ( بر اساس مرحله سوم)
 • بتونه و نصب سنگ های نمای ریخته شده
مزیت های اجرای پیچ و رولپلاک نما با طناب چیست؟
 1. سرعت و دقت بالا در اجرای عملیات رولپلاک نما
 2. ایمنی بسیار بالا نسبت به سایر روش های دیگر کار در ارتفاع
 3. به کارگیری نیروی متخصص و کارآمد

پیچ و رولپلاک نما : پیشگیری از حادثه

در سال های شاهد بروز حوادث گوناگونی چه جانی و چه مالی بر اثر سقوط سنگ های نمای ساختمان بوده ایم. پیشگیری از بروز حادثه همیشه از اهمیت بالای برخوردار بوده است. پیچ و رولپلاک نما روش مناسب برای محکم کردن سنگ های نما و پیشگیری از بروز حوادث مربوط به سقوط سنگ های نما است.

اهمیت پیچ و رولپلاک: تنها روش برای اسکوپ سنگ

پیچ و رولپلاک سنگ نمای ساختمان به بتن با استفاده از پیچ و رول، تنها روشی است که می توان از سقوط سنگ های نما پیشگیری نمود.

کار در ارتفاع تهران راپل : مجری خدمات رولپلاک نما در تهران و کرج

در صورت مشاهد علایم و یا نشانه های سقوط سنگ های نما و یا حتی سقوط سنگ، بهترین کار تماس با افراد متخصص در این زمینه است. شرکت کار در ارتفاع تهران آماده ارائه خدمات پیچ و رولپلاک نما با طناب و بدون نیاز به داربست در تهران و کرج است.

قیمت خدمات پیچ نما

با تماس با ما می توانید از نرخ و یا قیمت پیچ و رولپلاک سنگ نمای ساختمان مطلع شوید و در صورت رضایت اقدام به ثبت سفارش نماید.

قمیت پیچ و رولپلاک نما

هزینه محکم سازی سنگ های نما (خدمات پیچ و رولپلاک نما) یک نرخ توافقی بین کارفرما و پیمانکار است. در این توافق با بررسی کامل نمای ساختمان توسط پیمانکار نرخی به کارفرما پیشنهاد می شود.

مراحل ارائه قیمت پیچ رولپلاک نما

پس از ثبت سفارش کارفرما و ارسال عکس یا آدرس توسط ایشان، کارشناس فنی نرخ خدمات ثبت شده را در قالب یک پیش فاکتور تدوین و به کارفرما ارائه می دهد.

به طور کلی هنگام ارائه قیمت پیچ و رولپلاک سنگ نما چند روش وجود دارد.

روش های تخمین قیمت پیچ و رولپلاک

در روش اول: پیمانکار پس از محاسبه تعداد پیچ و رولپلاک نما به صورت عددی ( قیمت به ازای هر پیچ) به ارائه نرخ خدمات خود می پردازد.

در روش دوم: پیمانکار بر حسب متر مربع به ارائه نرخ خدمات پیچ و رولپلاک می پردازد.

روش سوم: در این روش پیمانکار به صورت توافقی و بر اساس تجربه خود و فاکتور های مهم بر در نمای ساختمان نرخی را بابت خدمات محکم سازی (پیچ و رولپلاک سنگ نما) خود به کارفرما پیشنهاد می دهد.

هنگام ارائه قیمت به چه چیزی باید توجه کنیم؟

در ارائه و یا پشنهاد قمیت پیچ و رولپلاک سنگ نما باید به این نکته توجه کنیم که کیفیت سنگ های میزان آسیب دیدگی و همچنین طراحی نما (ساده یا ابزارخورده) بر قیمت ما تاثیر میگذارد.

خدمات نما: خدماتی بدون نیاز داربست

مجموعه کار در ارتفاع تهران راپل ارائه دهنده انواع خدمات نما (پیچ و رولپلاک نما، نصب و ترمیم سنگ های نما) بدون نیاز به داربست است.

این مجموعه با استفاده از طناب و با استخدام نیروی ماهر (راپلکار) اقدام به اجرای عملیات بر روی نمای ساختمان می کند.

پیچ رولپلاک: با طناب یا با داربست

برای فیکس کردن سنگ نما ،بنا به شرایط فیزیکی ساختمان از روش های متعددی استفاده می شود. اینکار توسط  داربست و یا طناب (متخصصان راپل) انجام می پذیرید که از ابزار های مخصوص اینکار استفاده می کنند.

راپلکار: مجری خدمات پیچ و رولپلاک نما

راپلکار در اصل فردی متخصص است که دارای دانش و مهارت لازم برای کار بر روی طناب است.

اجرای عملیات محکم سازی نما (پیچ و رولپلاک نما) بر عهده  این فرد می باشد که با استفاده از تجهیزات و ابزار آلات تخصصی این کار را انجام می دهد.

معرفی ابزارهای تثبیت سنگ نما

پیچ و رولپلاک، بهترین وسیله برای تثبیت سنگ نما هستند که به شکل های و سایز های گوناگونی تولید و ارائه می شوند، بزرگ یا کوچک بودن سنگ نما، ضخامت و قدمت سنگ و ملات پشت آن از ویژگی هایی هستند که متخصصان  تیم تهران راپل هنگام برای انتخاب پیچ و روپلاک به آن توجه زیادی می کنند.

تیم تهران راپل با انتخاب بهترین پیچ و رو پلاک با کیفیت ترین خدمات را به شما عزیزان ارائه میدهد.

کاربرد سنگ در نما: المان محبوب در زیباسازی نمای ساختمان

از المان های مختلفی مانند ( سنگ، چوب، فلز، کامپوزیت) برای زیباسازی نمای ساختمان استفاده می شود. با این حال سنگ یکی از  محبوب ترین المان های ست که در نمای ساختمان مورد استفاده قرار می گیرد.

از مزیت های استفاده از سنگ در نمای ساختمان اگر بگذریم. یکی از مهم ترین معایب استفاده از سنگ در نمای ساختمان، احتمال سقوط آن پس از نصب در طول زمان است.

برای رفع این مشکل طراحان و مهندسان هنگام اجرای عملیات نصب سنگ از اسکوپ سنگ در شکل و انواع گوناگون استفاده میکنند.

با این حال این گروه از پیچ و رولپلاک نما به عنوان بهترین وسلیه برای محکم سازی سنگ های نما یاد می کنند.

مزایایی استفاده از سنگ در نمای ساختمان

 • افزایش قیمت کل ساختمان
 • بهترین راه برای جذب مشتری
 • نقش موثر در زیبای نمای ساختمان
 • عایق بسیار مناسب و قوی نسبت به شرایط آب و هوایی

نمای ساختمان و المان های بکار رفته در آن نقش بسیار اساسی در زیبای یک ساختمان دارد. در واقع اولین بخشی که مورد توجه همه قرار می گیرد نمای ساختمان است. در این میان نمای ساختمان های سنگی نسب به سایر ساختمان های با نمای متفاوت محبوب تر است.

پرکاربرد ترین سنگ های نما: تراونتن، گرانیت و مرمریت

بر اساس طرح اولیه نمای ساختمان (ساده یا با ابزار) و محل ساختمان، مهندسان و طراحان تصمیم می گیرند از چه نوع سنگی با چه نوع رنگی استفاده نمایند.

پرکاربرد ترین سنگ های مورد استفاده در ساخت و تزئین نمای ساختمان، سنگ گرانیت و تراونتن و مرمریت است.

این سنگ ها از مقاومت بسیار بالای در برابر شرایط محیطی و جوی برخورداراند. تفوات در جنس سنگ بستگی بر میزان مقاومت دارد. کاملا بدیهی است نحوه اسکوپ هر کدام یک از سنگ های معرفی شده کاملا متفاوت است.

شرکت کار در ارتفاع تهران راپل با سابقه طولانی در ارائه خدمات پیچ و روپلاک سنگ نمای ساختمان سابقه بسیار خوبی در زمینه اسکوپ هر یک از سنگ های مرمر و گرانیت و تراونتن دارد.

فرایند اجرای عملیات سنگ: نصب سنگ نما بر روی دیوار نما

فرایند اجرای عملیات سنگ به دو صورت کلی انجام می گیرد یک به صورت متری و دو به صورت کنتراتی.

 به طور معمول سنگ کاران مشغول در این زمینه به صورت متری اقدام به نصب سنگ بر روی دیوار نمای ساختمان می کنند.

فرایند محکم سازی (اسکوپ نما) همراه با نصب سنگ انجام می گیرد. گاهی از سر عمد یا سهل نگاری سنگ کار سنگ های نما را اسکوپ نمی کند. این کار احتمال بروز حادثه بر اثر سقوط سنگ نما را بسیار افزایش می دهد.

شرکت تهران راپل آماده ارائه خدمات محکم سازی نما (پیچ و رولپلاک نما) است می توانید با تماس با کارشناس فنی از خدمات مشاوره و نرخ خدمات ما مطلع شوید.

کاربرد سنگ در داخل ساختمان: قیمت رولپلاک سنگ داخل ساختمان

در بسیاری از ساختمان ها از سنگ برای تزیئین نمای داخل ساختمان (راپله ها، پارکینگ، ستون ها قاب های دیوارحیاط) استفاده می شود.

اکثر اوقات سنگ کار، سنگ های این نقاط را اسکوپ نمی کند و در طول زمان ممکن است بر اثر عوامل مختلفی بریزند.

یکی از خدمات شرکت تهران راپل محکم سازی سنگ های داخل ساختمان است. فرایند اجرای عملیات رولپلاک سنگ های نمای داخل ساختمان با سنگ های نمای بیرون ساختمان  کاملا متفاوت است.

پرکاربرد ترین سنگ های به کار رفته در داخل ساختمان ار جنس تراونتن و مرمریت هستند.

قمیت ترمیم سنگ های داخل: پیچ و رولپلاک سنگ داخل ساختمان

هزینه بازسازی و ترمیم سنگ های نما داخل به وسیله پچ بر حسب نوع و درجه سنگ از متری 55 هزار تومان تا 75 هزار تومان متغیر می باشد.

برای اطلاع دقیق از قیمت خدمات محکم سازی سنگ نمای داخل ساختمان با کارشناس فنی شرکت تماس بگیرد تا برای تخمین دقیق نرخ خدمات اطلاعات لازم را ثبت نماید.

سنگ نمای ساختمان های ویلایی: نرخ یا قیمت رولپلاک سنگ نمای ساختمان های ویلایی

از سنگ های مختلفی برای تزیئین دیوار نمای ساختمان های ویلای استفاده می شود جنس این سنگ ها بر اساس محیط و شرایط اقلیمی ویلا انتخاب می شوند.

بیشترین سنگ های به کار رفته در این گونه از نما ها از جنس مرمریت و تراونتن است. معمولا این سنگ ها از کیفیت و قیمت بسیار بالای برخوردار هستند که در صورت بی توجهی در نگهداری و مراقبت ممکن است دچار آسیب شوند.

برای پیشگیری از بروز چنین مشکلاتی می توانید با کارشناسان ما  از طریق شماره تماس های ما در ارتباط باشید و با ارسال عکس از سنگ های نما ساختمان خود از راهنمایی و مشاوره کارشناسان ما برخوردار شوید.

به طور کلی نرخ یا قیمت پیچ و رولپلاک سنگ های نمای ساختمان های ویلایی (مسکونی)  به صورت توافقی است که پس از ارسال عکس یا آدرس و بررسی نما به کارفرما پیشنهاد می شود.

مهم ترین سنگ به کار رفته در ساختمان های ویلایی: سنگ تراورتن

سنگ تراورتن از مهم ترین سنگ های به کار رفته در ساختمان های ویلایی است این سنگ به دلیل مقاومت بسیار بالا در برابر شرایط محیطی و اقلیمی و قیمت مناسب بسیار پرطرفدار است.

از این سنگ در دیوار نمای ساختمان های آپارتمانی نیز زیاد استفاده می شود. در زیر نما تعداد از نوع های مختلف سنگ تراورتن را نام می بریم.

بررسی های به عمل آماده نشان می دهد که این نوع از سنگ از بیشترین ریزش را در طول پس از نصب در صورت عدم توجه و نگهداری از آن تجربه میکند. با این حال بهترین روش برای پیشگیری از بروز حادثه استفاده از پیچ رولپلاک است.

 • سنگ های تراورتن گردویی
 • تراورتن سفید
 • تراورتن گردویی و لیمویی
 • تراورتن سفید

حفظ و نگهداری از سنگ نما: بهترین روش برای حفظ و نگهداری سنگ های نمای ساختمان چیست؟

بهترین روش برای محکم سازی و حفظ و نگهداری سنگ های نمای ساختمان اجرای عملیات پیچ سنگ نما است. این روش تنها روش مطمعن برای مقاوم سازی سنگ های نما نسب به شرایط محیطی و پیشگیری از حوادث است.

فاکتورهای اساسی: نرخ یا قیمت پیچ و رولپلاک نما ( مقاوم سازی نما)

 • جنس به کار رفته در نمای ساختمان
 • متراژ کل نما مانند ارتفاع و عرض ساختمان
 • جنس و مرغوبیت سنگ های نمای ساختمان

نقش پبچ و رولپلاک نما: هدف از رولپلاک سنگ های نمای ساختمان چیست و فرایند اجرا چگونه است؟

برای تمام کسانی که اطلاعات کافی در مورد خدمات محکم سازی سنگ ندارند و یا اطلاعات کمی دارند. این سوال پیش می آید چرا سنگ های نمای ساختمان را باید پیچ و رولپلاک کرد؟

در پاسخ به این سوال باید گفت اولین دلیل برای پیچ سنگ های نمای ساختمان پیشگیری از بروز حوادث خطرناک به دلیل سقوط سنگ نما است.

با این کار از آسیب و زیان های ناشی از سقوط سنگ نمای ساختمان پیشگیری می کنیم. دوم دلیل برای اجرای عملیات پیچ و رولپلاک سنگ نما حفظ و نگهداری سنگ های نما در برابر عوامل محیطی است.

به این نکته باید توجه کنید که اجرای عملیات پیچ سنگ نما با طناب هیچ گونه آسیبی به نمای ساختمان وارد نمی کنید بلکه باعث می شود نمای ساختمان نسبت موارد آسیب زا مقاوم شود.

پیچ و رولپلاک: معرفی نوع پیچ و رولپلاک

رولپلاک یا رول پلاک: این محصول عمدتا از جنس پلاستیک است و در اندازه و شکل های مختلف تولید می شود.

ما از نوع به خصوصی از رولپلاک استفاده می کنیم که در اصلاح به رول پروانه ای یا خاردار معرف است. رول در اصل بست های هستند که در بتن قرار می گیرند و پیچ در آن سفت می شوند.

 

پیچ: برای اجرای عملیات پیچ و رولپلاک نما از پیچ های گالبانیزه در اندازه های مختلفی استفاده می شود.

از ویژگی این پیچ ها می توان به مقاومت بالا در برابر شرایط جوی اشاره نمود. شرکت کار در ارتفاع تهران از پیچ و رولپلاک بسیار مرغوب و با کیفیت بالا استفاده می کنید. انتخاب نوع اندازه پیچ و رول به سنگ نمای ساختمان شما بستگی دارد.

تخمین نرخ: قیمت پیچ و رولپلاک سنگ نمای ساختمان چگونه تخمین زده می شود؟

در بالا  اشاره نمودیم چه راه های برای ارائه قیمت رولپلاک نما وجود دارد اگر چه تخمین نرخ خدمات محکم سازی سنگ نما (اسکوپ نما) به صورت توافقی است.

به طور کلی هر هزینه ای که برای مقاوم سازی سنگ های نمای ساختمان می کنید مفید خواهد بود و از بروز حوادث خطرناک در آینده پیشگیری می نماید.

در زیر به ارائه نرخ تقریبی مقاوم سازی نما به سه روش بالا اشاراه می کنیم.

قیمت پیچ سنگ نما بر حسب متر مربع

این نوع نرخ خدمات با توجه به نمای ساختمان و متراژ و ابزار طراحی شده بر روی نما از متری 7500 تومان تا متری 15000 هزار تومان متغییر است.

قیمت پیچ و رولپلاک سنگ نما بر حسب عدد

این نوع نرخ خدمات بر حسب تعداد پیچ و رولپلاک به کار رفته در نما مورد محاسبه قرار میگیرد که با توجه به اندازه سنگ از 1500 تومان تا 3500 تومان متغییر است.

قیمت رولپلاک نما بر حسب توافق بین طرفین

این نوع نرخ خدمات بر حسب نمای ساختمان و تعداد پیچ و رولپلاک، ابزار نما محاسبه می شود و به کارفرما پیشنهاد می شود.

فاکتورهای اساسی قیمت رولپلاک نمای ساختمان

 • جنس و طرح سنگ های نمای ساختمان: نمای ساده، نمای رومی

هرچه نمای ساختمان شما از طراحی پیچیده تر و با سنگ های ظریف تر تزیئین شده باشد به اصطلاح نمای ساختمان شما رومی باشد برای اجرای عملیات رولپلاک نمای ساختمان بایستی هزینه بیشتری در نظر بگیرید.

چون در این گونه از نما ها برای اجرای عملیات مقاوم سازی سنگ، باید زمان و دقت بسیار بیشتری صرف نمود و این کار با صرف هزینه بیشتر همراه است.

در نتیجه قیمت رولپلاک نمای رومی بیشتر از نمای ساده است.

 • جنس سنگ

سنگ ها از نظر محکمی و سفتی نسبت به یکدیگر تفاوت دارند در زمینه محکم سازی نما، سنگ های تراورتن و تیشه ای نسبت به گرانیت و مرمریت نرم تر هستند و نسبت به سوراخ شدن مقاومت کمتری نشان می دهند.

در تخمین نرخ خدمات پیچ و رولپلاک نمای ساختمان با سنگ تراورتن و تیشه ای نسبت به گرانیت و مرمریت، نرخ ارائه شده کمتر است.

نکته

نکته: اجرای عملیات پیچ رولپلاک سنگ نمای رومی بایستی توسط نیروی ماهر و حرفه انجام شود. تا از بروز آسیب به نما پیشگیری نمود. کار در ارتفاع تهران راپل با سابقه طولانی در این زمینه آماده ارائه خدمات پیچ و رولپلاک سنگ نما است.

 • اندازه طول و عرض نمای ساختمان

طول و عرض نمای ساختمان در تخمین نرخ یا قیمت پیچ و رولپلاک نمای ساختمان از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است.

هر چه متراژ و مساحت ساختمان بیشتر باشد نرخ ارائه خدمات بیشتر می شود. ساختمان های بلند (ساختمان های بیشتر از 5 طبقه ) از نرخ ارائه خدمات بالاتری برخوردار هستند.

آیا تعداد طبقات ساختمان در نرخ یا قیمت پیچ و رولپلاک سنگ نمای ساختمان تاثیر گذار است؟

هرچه تعداد طبقات ساختمان بیشتر باشد ترمیم و بازسازی سنگ نمای آن یا به عبارتی دیگر اجرای عملیات مقاوم سازی ( پیچ و رولپلاک نما) هزینه و وقت بیشتری را می برد.

برای پیچ و رولپلاک کردن ساختمان های بلند بایستی از نفرات بیشتری استفاده نمود.

هرچقدر ارتفاع ساختمان بلند تر می شود خطرات کار در ارتفاع نیز به مراتب افزایش پیدا می کند و بر نحوه اجرای عملیات نمای ساختمان تاثیر می گذارد.

نصب و ترمیم سنگ های ریخته شده از نما

تعلل در اجرای عملیات پیچ و رولپلاک سنگ نمای ساختمان می تواند با بروز حادثه و آسیب شدید به نمای ساختمان همراه باشد.

سقوط سنگ از نما باعث افزایش نرخ و یا قیمت پیچ رولپلاک نما می شود چون که نصب و ترمیم سنگ های نما شامل هزینه خواهد شد.

درابست یا طناب: پیچ و رولپلاک نما با داربست یا طناب

 در زمینه ارائه خدمات محکم سازی سنگ های نما (اسکوپ سنگ) افراد و شرکت های مختلفی مشغول هستند هر یک از این گروه ها برای اجرای عملیات رولپلاک نما از روش و ابزار متفاوتی استفاده می نماید.

اما به طور کلی برای دسترسی به دیوار نمای ساختمان از دو روش پیچ و رولپلاک نما با طناب و پیچ و رولپلاک نما با داربست استفاده می شود.

شرکت کار در ارتفاع تهران راپل ارائه دهند خدمات پیچ و رولپلاک نما با طناب است این روش نسبت به کار بر روی داربست یا سایر روش ها بسیار مقرون به صرفه تر است.

این روش از سرعت و ایمنی بسیار خوبی در اجرای عملیات محکم سازی نما برخوردار است و از مزیت های این روش کاهش هزینه نصب داربست و اجاره داربست است.

مراحل اجرای عملیات پیچ و رولپلاک سنگ نما

 • ایمن سازی نما با برداشتن سنگ های در حال ریزش
 • برش سنگ های شکسته شده نما و تزریق چسب
 • اجرای پیچ و رولپلاک سنگ نما
 • بتونه و رنگ کردن محل پیچ
 • آب بندی و بندکشی سنگ ها

هریک از این مراحل از اهمیت بالای برخوردار هستند و هنگام اجرای عملیات بایستی مد نظر باشند.

قبل از هر کار باید مصالح و تجهزات مورد نظر خریداری و در کارگاه موجود باشد. برای اجرای درست عملیات محکم سازی سنگ های نما از افراد ماهر و متخصص استفاده نماید و کار خود را به آنها بسپارید.

کار در ارتفاع تهران راپل با سابقه طولانی در این زمینه آماده ارائه خدمات پیچ رولپلاک نما در تهران و کرج است.

انواع روش های اجرای پیچ و رولپلاک سنگ نما ساختمان!

برای محکم سازی سنگ های نما ساختمان چند روش وجود دارد که در این بخش دو روش مهم را مورد بررسی قرار می دهیم.

اولین روش پیچ و رولپلاک نما با طناب است و دومین روش پیچ و رولپلاک نما با داربست است.

هر یک از این روش ها از ویژگی و معایبی برخوردار است ولی مهمترین وجه تمایز این دو روش که برای کارفرما مهم است قمیت پایین تر پیچ و رولپلاک نما با طناب نسب به داربست است.

طناب جایگزینی مناسب برای درابست به منظور کار در ارتفاع است. این ابزار از ایمنی بسیار بالاتری نسب به داربست یا سایر روش های کار در ارتفاع برخوردار است.