نورپردازی نمای ساختمان در تهران

نورپردازی نما با طناب یک روش بسیار کاربردی و ارزان است.
آنچه در این مقاله می خوانید!

نورپردازی نمای ساختمان یکی از خدمات مهم شرکت کار در ارتفاع تهران راپل در استان تهران و استان البرز است. این مجموعه با استفاده از طناب و بدون نیاز به داربست به ارائه انواع خدمات نما در زمینه نورپردازی نما مانند نصب و تعویض چراغ های نما، طراحی و اجرای انواع نورپردازی مانند نورپردازی نمای رومی و ساده و یا نورپردازی نمای مدرن و کلاسیک می پردازد. 

مشتریان گرامی در صورت نیاز به مشاوره و راهنمایی در ارتباط با نورپردازی نمای ساختمان و یا قیمت خدمات نورپردازی نما با طناب در تهران و کرج با کارشناسان ما در شرکت تهران راپل تماس گرفته و از خدمات رایگان این مجموعه در زمینه مشاوره استفاده نماید.

بهترین روش برای نورپردازی نمای ساختمان

نورپردازی نما با طناب بهترین روش برای نورپردازی نمای ساختمان محسوب می شود. این روش نسبت به سایر روش های مشابه از هزینه کمتر و سرعت عمل بیشتری برخوردار است. شرکت کار در ارتفاع تهران راپل مجری انواع خدمات نورپردازی نما با طناب در تهران و کرج است در این مجموعه خدماتی مانند نصب و تعویض چراغ های سوخته و قدیمی نما و یا تعویض سیم کشی و… ارائه می گردد.

نورپردازی نما

نورپردازی نما یکی از بخش های مهم در زیبا نمای ساختمان است. در طراحی نورپردازی نما و نصب چراغ ها شکل و معماری نمای ساحتمان از اهمیت بسیار بالای برخوردار است به عبارتی دیگر طراحی و معماری نمای ساختمان دسته بندی انواع سبک های نورپردازی بر روی نما را مشخص می کند.

قیمت نورپردازی نمای ساختمان؟

قیمت نورپردازی نمای ساختمان بر اساس سفارش و یا طرح مشتری و یا نوع درخواست مشتری مورد محاسبه می شود. از عوامل موثر دیگر در قیمت نورپردازی نما می توان به نوع سیم کشی و یا تعداد و اندازه چراغ ها اشاره کرد. مشتریان گرامی برای کسب اطلاعات بیشتر و یا قیمت خدمات نورپردازی نمای تهران راپل می توانید با ما تماس بگیرید.

 

نورپردازی نما با طناب یک روش بسیار کاربردی و ارزان است.

نورپردازی با طناب 

نورپردازی نما با طناب یکی از مهم ترین خدماتی است که شرکت تهران راپل در تهران و کرج بدون نیاز به داربست ارائه می دهد. ما با استفاده از طناب و تکنیک های کار با طناب و ابزار مخصوص در هر ارتفاعی می توانیم در زمانی کوتاه خدمات خود را ارائه دهیم. طناب و تکنیک کار بر روی طناب جایگزین ایمن و ارزان برای داربست است و از به عنوان متد و روش نوین نام برده می شود.

نورپردازی نما با طناب در تهران 

شرکت تهران راپل خدمات مختلفی در استان تهران ارائه می دهد یکی از این خدمات نورپردازی با طناب در تهران است. ما در تهران در زمینه های مختلف مربوط به نورپردازی نما پروژه های مختلفی را به اتمام رسانده ایم.

نورپردازی نما با طناب در کرج

نورپردازی نما با طناب در کرج از خدمات جدید شرکت تهران راپل در استان البرز است. برای ثبت سفارش و یا درخواست مشاوره می توانید با ما تماس بگیرید.

 

نورپردازی نمای ساختمان بخش مهمی در زیبای نمای ساختمان است.

تاریخچه نورپردازی نما  

پس از جنگ جهانی اول، جنرال الکتریک نخستین شرکتی بود که به اهمیت استفاده از نور مناسب در زیبا سازی و با شکوه تر نشان دادن بناها و ساختمان ها اشاره کرد. اولین نورپردازی نیز در سال 1930 در منهتن آمریکا صورت گرفت و بعدها به همین دلیل به شهر نورانی معروف شد. از طرف دیگر نورپردازی نما به خودی خود می تواند بخش بسیار مهمی از طراحی نمای ساختمان را تشکیل دهد، چراکه آنچه از ظاهر نمای ساختمان در شب به چشم می خورد نتیجه ی نورپردازی چشم نواز و طراحی دقیق آن می باشد.

گسترش یک ایده

پس از اشاره و تبلیغ شرکت جنرال الکتریک در رابطه با نورپردازی نمای ساختمان ها، این ایده در جای جای جهان و از جمله اروپا مورد توجه قرار گرفت و رفته رفته در طراحی و نورپردازی نمای ساختمان های قدیمی مورد استفاده قرار گرفت .

تاسیس یک انجمن

اتفاق مهم دیگری که حائز اهمیت است، تأسیس انجمن نورپردازی در سال 1969 می باشد که یکی از اهداف آن جلب توجه عموم مردم به طراحی نورپردازی در نمای ساختمانها بود. این انجمن امروزه افراد حرفه‌ای را برای نمایش خصوصیات منحصر بفرد نمای ساختمان ها گرد هم آورده است.

هدفی مهم

 یکی از اهداف اصلی انجمن نورپردازی رشد و گسترش دانش نورپردازی نما در میان سازندگان و طراحان شهری با کاربرد نور در بناها می باشد.

اصول نورپردازی نمای ساختمان

اصولی وجود دارند که هر یک از متخصصان نورپردازی باید از آن آگاهی داشته باشند و به آنها توجه کنند:

 • شناخت و توجه به انواع رنگ و شدت نور مورد استفاده
 • طراحی نورپردازی به نوعی که نور به داخل ساختمان نفوذ نکند
 • مخفی بودن منابع نور تا حد ممکن
 • کم مصرف بودن منابع نوری استفاده شده جهت کاهش هزینه ها
 • توجه به بزرگنمایی ساختمان

نکات و ضوابط ضروری در اجرای نورپردازی

 • انتخاب المان مناسب: اولین نکته ی حائز اهمیت در نورپردازی نمای یک ساختمان، انتخاب المان مناسب با توجه به طراحی سازه و ارتفاع آن می باشد. به عنوان مثال برای یک ساختمان با ارتفاع بلند بایستی از چراغ هایی استفاده شود که پرتاب نور بالایی داشته باشند. همچنین انتخاب زاویه ی مناسب تابش نورها نیز بسیار اهمیت دارد.
 • رنگ و شدت نورها: نکته ی بعدی بسیار مهم، انتخاب صحیح رنگ نورها و شدت آن ها برای تأثیرگذاری و زیباتر جلوه دادن نمای ساختمان است. بدین معنی که رنگ های انتخاب شده باید تا حد امکان با رنگ های استفاده شده در نمای ساختمان هماهنگی داشته باشد. همچنین باید توجه داشت که نورها باید فقط فضاهای بین پنجره ها را روشن کنند و به داخل ساختمان تابیده نشوند چرا که می تواند موجب رنجش ساکنین آن شود.
 • میزان مصرف انرژی: نکته ی دیگر با اهمیت، استفاده از چراغ های است که در عین روشنایی مطلوب و چشم نواز خود، کمترین میزان مصرف انرژی را دارا هستند. به عنوان مثال می توان از چراغ های ال. ای. دی. استفاده کرد که نسبت به دیگر چراغ ها کم مصرف تر هستند. همچنین به جای پر کردن کامل نما با استفاده چراغ، تنها می توان بخش های تأثیرگذار ساختمان را نورپردازی کرد تا هم هزینه ها کاهش پیدا کند و هم جلوه ی زیبا و خاصتری پیدا کند.

نورپردازی نمای ساختمان با استفاده از طناب

نورپردازی نمای ساختمان با استفاده از طناب یکی از روش های نورپردازی است که نسبت به دیگر روش ها مثل استفاده از داربست، هم در هزینه و هم در زمان صرف شده مقرون به صرفه تر خواهد بود. در این روش فرد متخصص کار در ارتفاع با استفاده از وسایل ایمنی مورد نیاز، عمل نصب تجهیزات نورپردازی را انجام می دهد.

این کار یعنی نورپردازی با استفاده از طناب یکی دیگر از خدمات نما تهران راپل است. شرکت تهران راپل آماده ی دریافت انواع سفارشات شما مشتریان گرامی در زمینه ی نورپردازی نمای ساختمان در سراسر شهر تهران و با مناسب ترین قیمت و همچنین افراد مجرب و متخصص در کار در ارتفاع می باشد.

ابزار و نورهای مورد استفاده در نورپردازی نمای ساختمان کدامند؟

 • پروژکتورهای ال. ای. دی. : این پروژکتورها بیشتر بر روی سازه های سنگی و بتنی کاربرد دارند و به بخش زیادی از نما نور رسانی می کنند.
 • چراغ های دکوراتیو: این چراغ ها برای تمرکز روی بخش خاصی از نمای ساختمان ها مثل یک مجسمه یا المان خاص کاربرد دارند. برای این کار می توان از نورهای رنگی نیز استفاده کرد.
 • جت لایت ها: این چراغ روی زمین و در پایین ساختمان قرار می گیرند و نور را به نمای ساختمان پرتاب می کنند.
 • وال واشرهای ال. ای. دی. : از این چراغ ها می توان با ابعاد، توان و زاویه ی دلخواه در قسمت های بالایی یا پایینی ساختمان استفاده کرد.
 • ریسه های ال. ای. دی. رنگی: از این ریسه ها برای خط کشی نوری نمای ساختمان ها با رنگ های متنوع استفاده می شود.

لازم به ذکر است شرکت تهران راپل با بهره گیری از انواع ابزارها یاد شده و با مناسب ترین قیمت ها آماده ارائه خدمات به شهروندان تهرانی محترم می باشد.

انواع و روش های مختلف نورپردازی نمای ساختمان

خشن

نورپردازی خشن، از این نوع نورپردازی زمانی استفاده می شود که بخواهیم عناصر خاصی از معماری و نمای ساختمان را مورد توجه قرار دهیم. در این نوع نورپردازی، وسائل نورپردازی روی همان سازه ای که قصد روشن کردنشان را داریم نصب می شوند.

یک دست

نورپردازی یک دست، در این روش نور از نقطه ی مجاور ساختمان به صورتی یکنواخت و ملایم به سطح وسیعی از ساختمان تابیده می شود.

از داخل به بیرون

نورپردازی از داخل و بیرون، ساختمان ها را می توان از داخل نیز نورپردازی کرد به این صورت که با استفاده از پنجره های موجود در نمای ساختمان و نور آسمان تاب می توان عناصر سردر ساختمان و سطح خارجی آن را روشن نمود. همچنین خطوط نمای ساختمان، مشخص کننده حجم ساختمان است که با مشخص کردن لبه خطوط توسط منابع نور خطی مانند لوله های لامپ نئون یا فیبر نوری می توان به مورد توجه قرار گرفتن حجم و حدود ساختمان در نظر بیننده کمک کرد.